Evropa

Festoi ditëlindjen me 13 persona kur lejoheshin 10, gjobitet kryeministrja norvegjeze

Përditësimi i fundit: 23/03/2021 - 19:11
Text size Aa Aa

Policia norvegjeze ka nisur marrjen në pyetje të Kryeministres aktuale Erna Solberg për shkeljen e masave ndaj COVID-19 për shkak se ka festuar e ditëlindjen e saj të 60-të me rreth 13 persona, ndërkohë që masat paraprake lejojnë deri në 10 persona.

Kryeministrja prej dy mandatesh rrezikon të dënohet me një gjobë prej 10 mijë kronash norvegjeze, rreth 1200 dollarë.

Solberg është shprehur se të ftuarit ishin ulur në 3 tavolina të ndara nga njëra-tjetra dhe kishin ruajtur distancën me njëri-tjetrin.

Tregime të lidhura